Oprogramowanie dla podmiotów medycznych

wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

W zależności od wyboru sposobu dostarczania produktów można wyróżnić dwa modele. Pierwszy to klasyczne systemy, dostępne w trybie desktop, w którym placówka medyczna musi mieć własną infrastrukturę informatyczną. Należy wówczas wziąć pod uwagę koszt zakupu i instalacji serwerów, infrastruktury sieciowej, oprogramowania czy też zatrudnienia administratora zajmującego się konserwacją sprzętu. Drugi model to dostarczanie usług w trybie SaaS, czyli chmurowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety, przy czym rozwiązania chmurowe cechują się tzw. brakiem bariery wejścia w system, gdyż nie wymaga się żadnych inwestycji sprzętowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem przedstawionym dalej.

SYSTEMY CHMUROWE
Przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się usług informatycznych.
W ofercie KAMSOFT S.A. znajdują się dwa rozwiązania chmurowe, w których kluczowym wyróżnikiem jest sposób działania. Tutaj nie martwicie się o serwery, kopie zapasowe, aktualizacje. Jedyne czego potrzeba to linku do systemu, analogicznie jak w przypadku bankowości internetowej. KAMSOFT zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Systemy tego typu obsługują lecznictwo otwarte i są w pełni przygotowane do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, eZLA, rozliczeń z płatnikami (w tym NFZ) a także wsparcia bieżącej pracy lekarza i pielęgniarki.
Rozwiązania tego typu to najprostsze oraz najtańsze sposoby na skuteczne zinformatyzowanie swojej praktyki lekarskiej lub pielęgniarskiej oraz przychodni w sposób w pełni profesjonalny.

Mediporta – system chmurowy dedykowany praktykom lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz małym przychodniom. Niezwykle przyjazny interfejs oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że system ten jest bardzo dobrze oceniany przez jego użytkowników. Mediporta to program w nowoczesnej technologii – mobilny, dostępny 24 h na dobę z dowolnego miejsca na świecie . Aby z niego skorzystać wystarczy komputer lub tablet z dostępem do Internetu. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zapewnia 100% bezpieczeństwa danych medycznych. System umożliwia prowadzenie terminarza wizyt, tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, w tym wystawianie e-recept i e-ZLA, oraz rozliczanie świadczeń z NFZ i na zasadach komercyjnych. Oprogramowanie jest przy tym intuicyjne i proste w obsłudze – mówi się, że Mediporta jest prosta jak jazda na rowerze!

SERUM – rozwiązanie chmurowe, które rozwijane jest od kilkunastu lat. Stale wzbogacane o nowe funkcjonalności. Dedykowany zarówno dla małych jak i średnich placówek ochrony zdrowia, a z uwagi na rozbudowaną strukturę również dla placówek sieciowych, których wieloddziałowość w naturalny sposób wspiera rozwiązanie w modelu SaaS. System budowany w oparciu o bezpieczne, nowoczesne technologie internetowe. Tworzony zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie grafiki i rozwiązań funkcjonalnych. Projektowany w przemyślany sposób, aby praca z aplikacją była intuicyjna, a system niezawodny. Dostosowywany do przepisów prawa, tendencji na rynku jak i potrzeb użytkowników. Pozwala na integrację z płatnikami (NFZ, pacjenci, ubezpieczyciele), laboratoriami medycznymi, portalami promującymi lekarzy a także producentami sprzętu diagnostycznego i drukarek fiskalnych.

SYSTEMY DESKTOPOWE
Systemy klasyczne, czyli instalowane u Klienta, znajdujące się w ofercie KAMSOFT S.A. można podzielić względem funkcjonalnym od małym i stosunkowo prostych do bardzo rozbudowanych.
KS-PPS – System podstawowy obsługujący rozliczenia z NFZ oraz umożliwiający prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jego intuicyjny interfejs oraz przyjazność sprawia, że praca lekarza czy pielęgniarki z systemem jeszcze nigdy nie była taka prosta. Właśnie te elementy powodują, że zbliżający się wymóg wprowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej przestaje być dużym wyzwaniem. Obecnie jest to najprostszy i najprawdopodobniej najtańszy sposób zrealizowania wymagań stawianych lekarzom odnośnie szeroko rozumianej komputeryzacji.
KS-GLR – system dedykowany dla małych placówek do 4 gabinetów, które są zorientowane na szybkie i sprawne realizacje zadań jakie stawiane są przed systemem informatycznym. Podczas tworzenia tego oprogramowania korzystaliśmy z konsultacji środowisk lekarskich i pielęgniarskich. KS-GLR oferuje specjalistyczne narzędzia do przeprowadzania szczegółowych wywiadów lekarskich (na podstawie formularzy medycznych). KS-GABINET posiada również narzędzia pozwalające na sporządzanie statystyk pracy gabinetu. Dodatkowo dostępna jest również wersja na urządzenia mobilne z platformami Windows, iOS, Android umożliwiająca przeprowadzanie wizyt domowych.
KS-SOMED – Zintegrowany System w pełni skalowalny, który sprawdzi się zarówno w małym gabinecie jak i sieciowej przychodni. Obecnie wykorzystywany w prawie 3000 placówek w Polsce. System doskonale sprawdza się podczas ogólnej organizacji pracy jednostki medycznej, rejestracji wykonanych zleceń, ewidencji umów zawieranych z płatnikami, dokumentacji transakcji pieniężnych, jak i w rozliczeniach z poszczególnymi Oddziałami NFZ jak i innymi płatnikami. Może być również wykorzystywany jako istotne narzędzie statystyczne, pozwalające na selekcję i zestawienie danych z określonego zakresu działalności jednostki medycznej.

SYSTEMY BEZPŁATNE
W ofercie KAMSOFT znajdują się również rozwiązania bezpłatne, dostępne dla szerokiego grona odbiorców. W chwili obecnej można wyróżnić dwa systemy, oba dostępne w tzw. chmurze, realizujące nieco odmienne zakresy.
Mediporta RX – system chmurowy umożliwiający prowadzenie kartoteki pacjentów oraz wystawianie recept (w tym e-recept) i elektronicznych zwolnień (e-ZLA). Rozwiązanie w każdej chwili można bardzo prosto rozszerzyć do pełnej funkcjonalności systemu Mediporta, zachowując wszystkie wprowadzone dotychczas dane, a zyskując nowe możliwości związane z pełną elektroniczną dokumentacją medyczną i modułami rozliczeniowymi.
SERUM43 – system chmurowy przeznaczony do obsługi elektronicznego terminarza. Jest najczęściej rozpoczęciem przygody z systemami KAMSOFT, ponieważ umożliwia pracę na elektronicznym terminarzu placówki a stopniowo pozwala rozbudować swoją funkcjonalność do pełnego systemu SERUM realizującego wszystkie obszary pracy lekarza i pielęgniarki, wraz z tworzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.


POZOSTAŁE SYSTEMY I ROZWIĄZANIA

DLA SZPITALI
W ofercie KAMSOFT znajduje się cały przekrój rozwiązań dla placówek szpitalnych. W celu uszczegółowienia konkretnych potrzeb i rozwiązań prosimy o kontakt z naszym serwisem.
Będą to między innymi takie produkty jak:
KS-MEDIS - zintegrowany system zarządzania szpitalem
OBCHÓD PIELĘGNIARSKI I LEKARSKI - aplikacje mobilne
KS-ASW - informatyczny system obsługi apteki szpitalnej
KS-SOLAB - zintegrowany system zarządzania laboratorium
KS-BDO RODO - bezpieczeństwo danych osobowych
KS-FKW - system finansowo - księgowy
KS-ZZL - system wspomagający zarządzanie zasobami ludzkimi
KS-ESM - system ewidencji skłądników majątkowych
...i wiele innych możliwości.

Więcej informacji możesz uzyskać kontaktując się bezpośrednio z naszymi serwisantami. ZAPRASZAMY.

ŹRÓDŁO: KAMSOFT S.A.

Powrót do portalu serwisowego

SERWIS DLA MEDYCYNY